ابراز بی اطلاعی پنتاگون از احتمال ایجاد مزاحمت برای نفتکش های ایرانی

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد این وزارتخانه هیچ گونه اطلاعی از احتمال توقیف نفتکش های ایرانی که راهی ونزوئلا هستند، ندارد.

ابراز بی اطلاعی پنتاگون از احتمال ایجاد مزاحمت برای نفتکش های ایرانی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزش و سلامتی به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، جاناتان راث هافمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنج شنبه در یک نشست خبری از هرگونه احتمال ایجاد مزاحمت از سوی نیروهای آمریکایی برای نفتکش های ایرانی که راهی ونزوئلا هستند، ابراز بی اطلاعی کرد.

سخنگوی پنتاگون در این خصوص به وبلاگ ورزش و سلامتی گفت: پنتاگون از هرگونه برنامه ای برای توقیف ، تجسس یا انهدام نفتکش های ایرانی که در راه ونزوئلا هستند، اطلاعی ندارد.

طی روزهای اخیر زمزمه هایی درباره احتمال توقیف 5 فروند نفتکش ایرانی که به درخواست دولت ونزوئلا برای تحویل سوخت راهی این کشور هستند، در رسانه های غربی مطرح شده است، اما تا به امروز هیچ مقام آمریکایی مستقیماً در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر افزایش حضور شناورهای آمریکایی در دریای کارائیب، وزیر امور خارجه با ارسال نامه ای به آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره تحرکات آمریکا در اعزام نیروی دریایی به منطقه کارائیب با نیت مداخله و ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا هشدار داد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده اند که هرگونه مزاحمتی برای نفتکش های ایرانی با واکنش شدید و مقابله به مثل از سوی ایران روبرو خواهد شد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ابراز بی اطلاعی پنتاگون از احتمال ایجاد مزاحمت برای نفتکش های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز بی اطلاعی پنتاگون از احتمال ایجاد مزاحمت برای نفتکش های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید