اجرای طرح نماد در مدارس

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، طرح نماد برای مقابله با آسیب های اجتماعی در مدارس مازندران اجرایی می شود.

اجرای طرح نماد در مدارس

محمد شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در گفت و گو با خبرنگار از ، گفت: طرح نماد برای مقابله با آسیب های اجتماعی در مدارس شهرستان نکا به صورت آزمایشی اجرا شد.

او اضافه کرد: در این طرح معلمان، دانش آموزان و والدین آن ها در دوره های آموزشی مقابله با آسیب های اجتماعی شرکت می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش حمایت مالی و آموزشی دستگاه های اجرایی برای اجرای طرح نماد را خواستار شد و گفت: با توجه به گستردگی معضلات اجتماعی، کمبود اعتبار و تاخیر در پرداخت اعتبار ها آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اجرای تمام و کمال این طرح نیست.

محمد شعبانی به راه اندازی صدای مشاور نیز اشاره کرد و گفت: 5 هزار و 495 دانش آموز و والدین با صدای مشاور آموزش و پرورش تماس گرفتند و مسائل خود یا فرزندشان را مطرح کردند.

او اضافه کرد: اگرچه با توجه به شرایط کرونایی اماکن حضور فیزیکی برای ارائه راه چاره به والدین دانش آموزان فراهم نبود، اما حاد بودن برخی مسائل دانش آموزان سبب شد 245 دانش آموز به صورت حضوری مشاوره شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش یکی از مسائل اجتماعی در برخی مناطق استان را اعتیاد دانش آموزان گفت و گفت: فقط در یک شهرستان 5 دانش آموز معتاد شناسایی شدند.

محمد شعبانی گفت: مهد کودک ها و مدارس باید جایگاهی برای ساختن آینده فرزندان باشد به همین دلیل راه چاره های پیشگیری از اعتیاد به دانش آموزان ارائه می شود و دانش آموزان فقط پارسال بیش از 3 هزار کلیپ در خصوص پیشگیری از وقوع جرم و اعتیاد ساختند.

انتهای پیام /س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح نماد در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح نماد در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید