احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی در سال 1400

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به گفت وگوی خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به احتمال زیاد از یکم فروردین ماه، اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی که هم اکنون در دست وزارت صمت است، به وزارت جهاد بازخواهد گشت.

احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی در سال 1400

تعیین الدین سعیدی در گفت وگو با وبلاگ ورزش و سلامتی از احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی اطلاع داد و گفت: طی گفت وگویی که چندی پیش با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم، قرار بر این است که از یکم فروردین ماه سال جاری، اختیارات سابق وارت جهاد کشاورزی - این اختیارات امروز به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است - به وزارت جهاد بازخواهد گشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی چندی پیش سعی کرد که در بازگرداندن اختیارات وزارت جهاد کشاورزی میانجی گری کند که اتفاقی نیفتاد. قطعی شدن بازگرداندن این اختیارات نیازمند توافق دو وزیر و موافقت رئیس جمهور است که البته وزیر صنعت، معدن و تجارت از احتمال بالای این توافق اطلاع دادند و به بنده گفتند که می توانم این موضوع را رسانه ای کنم.

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، 24 بهمن سال 91 قانون جدا شدن وظایف بازرگانیِ بخش کشاورزی از وزارت بازرگانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و تا سالها مسئولیت و اختیارات بازرگانی محصولات کشاورزی به عهده وزارت صنعت؛ معدن و تجارت بود. حدود یک سال پیش اما معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت وزیران در ارتباط با بازگشت اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت را ابلاغ کرد؛ البته نه همه اختیارت.

براساس مصوبه هیأت وزیران در مردادماه 1398 در مورد تنظیم بازار نهاده های کشاورزی، مسئولیت ذخایر راهبردی و تنظیم بازار کالاهایی مثل گندم، برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولیت نهاده های دامی مثل ذرت، انواع کنجاله و جو برعهده وزارت جهاد کشاورزی است. با این وجود؛ بسیاری از منتقدان شرایط مالی ایران برای حل مسائل حوزه کشاورزی بارها پیشنهاد نموده اند که همه اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی باید در اختیار این وزارت خانه باشد. نه فقط بخشی از این اختیارات!

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید