تاثیر ناامنی غذایی بر افسردگی دانش آموزان

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، نتایج یک پژوهش نشان می دهد نبود امنیت غذایی در میان دانش آموزان می تواند علاوه بر سوء تغذیه، ایجاد کننده بیماری های مختلف چون افسردگی نیز باشد.

تاثیر ناامنی غذایی بر افسردگی دانش آموزان

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی از ایسنا، ناامنی غذایی به حالتی گفته می گردد که افراد دسترسی محدود یا نامطمئن به غذای کافی و سالم دارند.

محققان در پژوهشی شیوع میزان ناامنی غذایی و عوامل مرتبط با آن را در خانواده های دانش آموزان دبیرستانی پاوه آنالیز نموده اند.

در این مطالعه که در سال 1395 انجام شد، 364 خانواده مورد آنالیز قرار گرفتند. بر اساس پرسشنامه 18 سوالی وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا، 41/8 درصد خانواده های مورد آنالیز- به ترتیب 38/4 و 49/1 شهری و روستایی - ناامنی غذایی داشتند.

بر اساس آن چه در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت منتشر شده است، ناامنی غذایی بدون گرسنگی، ناامنی غذایی با گرسنگی متوسط و ناامنی غذایی با گرسنگی شدید به ترتیب در 20/6، 15/7 و 5/5 درصد خانواده ها دیده شد. شغل والدین، تحصیلات پدر، سن مادر و شرایط مالی خانوار با ناامنی غذایی رابطه داشت.

شرایط امنیت و ناامنی غذایی خانوار در ارتباط با الگوی مواد غذایی مصرفی و فشار خون سیستولی دانش آموزان بود.

ناامنی غذایی با افسردگی دانش آموزان ارتباط داشت، به طوری که شانس افراد ناامن غذایی برای ابتلا به افسردگی 58درصد بیشتر از افراد امن غذایی بود.

با توجه به نتایج مطالعه از علل احتمالی ایجاد ناامنی غذایی به شرایط مالی-اجتماعی می توان اشاره نمود.

ناامنی غذایی می تواند علاوه بر سوء تغذیه ایجاد کننده بیماری های مختلف چون فشار خون بالا و افسردگی نیز باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تاثیر ناامنی غذایی بر افسردگی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ناامنی غذایی بر افسردگی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید