نگاهی به آمار مسی در مراسم بهترین ها، چرا لیو بین سه نفر نیست؟

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، بزرگ ترین سورپرایز لیست کاندیداهای نهایی کسب جایزه بهترین فیفا بدون شک لیونل مسی است؛ لیستی که در روز دوشنبه منتشر شد و طرفداران فوتبال را شوکه کرد. بعد از او اما نبودن نام آنتون گریزمان در این لیست تعجب برانگیز است، بازیکنی که توانسته اخیرا قهرمانی یورو لیگ با اتلتیکومادرید و جام جهانی با تیم ملی فرانسه را تجربه کند.

نگاهی به آمار مسی در مراسم بهترین ها، چرا لیو بین سه نفر نیست؟

در لیست نهایی اما نام 3 بازیکن دیده می گردد، لوکا مودریچ، کریستیانو رونالدو و محمد صلاح. این یعنی برای اولین بار در 12 سال اخیر ستاره آرژانتینی در این لیست و جزو کاندیداهای نهایی نیست. وقتی نام این مراسم بازیکن سال فیفا بود مسی در سال 2007 و 2008 دوم و در سال 2009 اول شد. بعد از آن که نامش به مراسم توپ طلا تغییر یافت او در سال های 2010، 2011 و 2012 پشت سر هم به عنوان بهترین انتخاب شد. در سال های 2013 و 2014 هم پشت سر رونالدو دوم شد و دوباره در سال 2015 آن را از آن خود کرد.

بعد از آن بود که فیفا دوباره خودش را از فرانس فوتبال جدا کرد و از سال 2016 نام این مراسم بهترین شد. در سال 2016 و بعد از آن 2017 مسی دوباره پشت سر رونالدو و نفر دوم شد.

با وجود قهرمانی در لالیگا و جام حذفی اسپانیا و بردن پیچیچی و کفش طلا ستاره آرژانتینی این سال نتوانست در لیست 3 کاندیدای نهایی باشد. حذف شدن به دست رم در لیگ قهرمانان و به دست فرانسه در جام جهانی بدون شک بی تاثیر در این تصمیم نبوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نگاهی به آمار مسی در مراسم بهترین ها، چرا لیو بین سه نفر نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به آمار مسی در مراسم بهترین ها، چرا لیو بین سه نفر نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید