کرونا، آمار مبتلایان در عراق از 102 هزار نفر گذشت، بازگشایی فرودگاه بین المللی بغداد

به گزارش وبلاگ ورزش و سلامتی، منابع بهداشتی عراق از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 102 هزار نفر خبر دادند.

کرونا، آمار مبتلایان در عراق از 102 هزار نفر گذشت، بازگشایی فرودگاه بین المللی بغداد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزش و سلامتی به نقل از شبکه السومریه، وزارت بهداشت عراق امروز پنجشنبه از ثبت 2361 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته خبر داد.

با ثبت موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا، آمار کل مبتلایان تا امروز پنجشنبه بیست و سوم جولای(دوم مرداد) به 102 هزار و 226 نفر رسید. البته از این تعداد، 69 هزار و 405 نفر هم بهبود یافته اند که نشان می دهد 68 درصد آنها تا کنون توانسته اند این بیماری مرگبار را شکست دهند.

همچنین طی 24 ساعت گذشته، 80 مبتلای دیگر جان خود را از دست دادند تا آمار کل جان باختگان به 4122 نفر برسد.

بیشتر آمار مبتلایان در عراق طی 24 ساعت گذشته مربوط به بغداد، بصره و کربلای معلی بوده است، تعداد مبتلایان در نجف اشرف هم طی این مدت، 67 نفر بوده است.

بازگشایی فرودگاه بین المللی بغداد

خبر دیگر اینکه فرودگاه بین المللی بغداد امروز پنجشنبه به روی پروازهای تجاری باز شده است، فرودگاه بغداد چند ماه پیش در پی شیوع ویروس کرونا بسته شد.

در پی شیوع کرونا، دولت عراق در اقدام پیشگیرانه تمام پروازهای خارجی در راستا رفت و برگشت به بغداد در مارس گذشته به حال تعلیق درآورده بود که همزمان با این تدابیر، مرزهای زمینی هم بسته شد و مقررات منع آمد و شد به اجرا درآمد.

ازسرگیری فعالیت فرودگاه بغداد در سایه اقداماتی انجام شده که هدف از آن تضمین عدم شیوع ویروس کرونا است.

سخنگوی هواپیمایی عراق گفته است همه مسافرانی که وارد فرودگاه بغداد می شود، باید دو روز پیش از آنکه هواپیماهایشان به سمت بغداد پرواز کند، تست کرونا بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا، آمار مبتلایان در عراق از 102 هزار نفر گذشت، بازگشایی فرودگاه بین المللی بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، آمار مبتلایان در عراق از 102 هزار نفر گذشت، بازگشایی فرودگاه بین المللی بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید